Breaking News

Makina godet ndërtesën e Parlamentit Britanik

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth orës 07.37, në Londër.

Një makinë me shpejtësi ka shkuar drejt selisë së Parlamentit Britanik, duke u përplasur me rrethimin. Për pasojë një person ka vdekur, raportojnë mediet britanike. Dëshmitarët janë shprehur se shoferi sulmoi disa çiklistë. Forca të shumta policie kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kane rrethuar zonën.

Advertisements