Breaking News

Trump: Jam gati për të takuar Presidentin Ruhani në ‘çdo kohë’ dhe ‘pa parakushte’!

Presidenti i SHBA, Donald Trump deklaroi se është i gatshëm të takohet me homologun e tij iranian, Hasan Ruhani, “sa herë dhe kudo që ata duan.”

Duke folur në një konferencë të përbashkët për shtyp me Kryeministrin italian Giuseppe Conte të hënën, Trump pohoi se ai do të takohej me iranianët me “pa parakushte”. “Kjo është e mirë për vendin, e mirë për ta, e mirë për ne dhe e mirë për botën. Asnjë parakusht. Nëse duan të takohen, unë do të takohem “, tha presidenti amerikan. “Unë besoj se ata me gjasë do të përfundojnë duke kërkuar të takohen,” pohoi ai. “Dhe unë jam gati të takohem në çdo kohë që ata dëshirojnë. Dhe unë nuk e bëj këtë nga forca apo nga dobësia. Unë mendoj se kjo është gjëja e duhur për tu bërë. ” Teherani nuk i është përgjigjur ende komenteve të fundit nga presidenti amerikan por zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Iranit, Behram Kasemi deklaroi më herët gjatë ditës se angazhimi në negociatat me “Amerikën e tanishme” është pothuajse e pamundur.

Advertisements