Breaking News

Trump do të takohet me Putinin në Evropë në korrik

Presidenti i SHBA Donald Trump pritet të zhvillojë një takim mePresidentin kreun rus Vladimir Putin në Evropë në korrik, njoftoi Washington Post, duke cituar “një zyrtar të lartë të administratës dhe dy diplomatë të njohur amerikanë”.

“Presidenti Trump pritet të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin muajin e ardhshëm, ndërsa do të jetë në Evropë për një samit të NATO-s”, shkruan gazeta amerikane. “Trump u tha gazetarëve të premten se ‘është e mundur’ që ai do të takohej me Putin këtë verë,” shtoi Washington Post. NATO pritet të mbajë një samit në Bruksel më 11-12 korrik. Sipas gazetës, interesimi i Trump për një takim me Putin u bë publik në mars pasi Kremlini zbuloi se Trump bëri ftesë për takim në një telefonatë me udhëheqësin rus.

Advertisements