Breaking News

Mediumet greke: Me 12 prill takimi i radhës Dimitrov – Kotzias

Shefat i diplomacisë së Maqedonisë dhe Greqisë, Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias, me 12 prill do të realizojnë një takim të ri në Shkup, lajmëruan mediumet greke, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Burimet nga MPJ, për AIM, deklarojnë se ende nuk është caktuar koha e takimit të ri në mes Nikolla Dimitrov dhe Nikos Kotzias.

Mediumet greke komentojnë se takimi i radhës do të jetë kyç për bisedimet, ndërsa në kuadër të tij e përfshijnë edhe takimin e ri në mes dy ministrave.

Me 12-të të këtij muaji priten të takohen në Shkup dy ministrat, sipas burimeve të sigurta. Të theksojmë se Kotzias tha se në takimin e radhës me siguri do të bëhet një hap i rëndësishëm, publikon televizioni grek TV Alfa.

Advertisements