Breaking News

Qindra mijëra gra amerikane bëjnë thirrje për fajësimin e Trump

Më shumë se 100,000 gra në të gjithë Amerikën u shfaqën në përvjetorin e parë të presidencës së Donald Trump.

Qindra mijëra gra dolën të shtunën nëpër rrugët e Uashingtonit, Nju Jorkut, Dallasit, Los Anxhelosit dhe qyteteve të tjera dhe shprehën kundërshtimin e tyre ndaj presidentit amerikan, diskursit të tij dhe planeve të tij politike, transmeton agjencia e lajmeve IRIB. Protestuesit kërkuan fajësimin e Donald Trump në përvjetorin e parë të presidencës së tij. Në Uashington protestat u mbajtën para bustit të Abraham Lincoln, i cili zyrtarisht ndaloi skllavërinë gjatë Luftës Civile Amerikane. Protestueset theksuar domosdoshmërinë e fajësimit të presidentit të SHBA.

Advertisements