Breaking News

Të shtëna në aeroportin më të rëndësishëm në Holandë / një i plagosur dhe i arrestuar

Policia holandeze qëlloi një person të armatosur në aeroportin Okhotnja në Amsterdam të premten, ku më pas e arrestoi atë pasi kishte kërcënuar të sulmonte njerëz me thikë.

Policia holandeze njoftoi se ky person kishte kërcënuar të sulmonte njerëzit me thikë, njofton agjencia e lajmeve IRNA, duke cituar agjencinë ndërkombëtare të lajmeve Reuters. Një zyrtar i policisë holandeze tha: “Ky person është plagosur dhe është transferuar në një qendër paraburgimi”. Sipas tij, zona rreth aksidentit është izoluar, por aeroporti vazhdon të funksionojë normal. Sipas disa mediave, rajoni “Sakyipul Plaza”, ku ndodhen dyqanet dhe restorantet, është evakuuar.

Advertisements