Breaking News

Lideri suprem viziton zonat e prekura nga tërmeti

Ajetollah Khamenei, lideri suprem i revolucionit islamik sot ka vizituar zonat e prekura nga tërmeti në perëndim të Iranit.

Gjatë vizitës në provincën Kermanshah, lideri suprem u takua me të prekurit nga tërmeti. Tërmeti 7.3 ballë i shkallës rihter që më 12 nëntor goditi provincën Kermanshah, la 437 persona të  vdekur dhe mbi 10,203 persona të tjerë të lënduar.

Advertisements