Breaking News

ISIS merr përgjegjësinë e sulmit në Las Vegas

Grupi terrorist ISIS ka marrë përgjegjësin e sulmit në Las Vegas, ku mbetën të vrarë rreth 58  persona dhe qindra të tjerë u plagosën.

Në një komunikatë të publikuar në agjencinë e lajmeve  “Amaq”, ISIS pohoi se sulmuesi ishte ushtar i ISIS. Grupi terrorist ka pohuar se Stephen Craig Paddock (64 vjec) u konvertua në islam pak kohë para sulmit. “Sulmi në Las Vegas u krye nga një ushtar i ISIS dhe ai e kreu atë në përgjigje të thirrjeve ndaj shteteve të synuara që ka koalicioni”, deklaroi agjencia e lajmeve Amaq në lidhje me koalicionin e udhëhequr nga SHBA në Lindjen e Mesme.

Advertisements