Breaking News

Franca rrit lidhjet tregtare me Iranin pavarësisht sanksioneve të SHBA

Pavarësisht sanksioneve të fundit të SHBA kundër Iranit, Franca po rrit marrëdhëniet tregtare me Teheranin pas marrëveshjes bërthamore të Iranit të vitit 2015.

Që nga marrëveshja bërthamore, shtypi francez ka filluar ta quajë Iranin një “El Dorado” për makinat, energjinë dhe firmat e teknologjisë së lartë franceze. Këto marrëveshje tregojnë për konflikte objektive ekonomike të mprehta midis Bashkimit Evropian (BE) dhe Shteteve të Bashkuara, të cilat janë në thelb të tensioneve në rritje strategjike dhe ushtarake midis dy blloqeve. Uashingtoni ka kërcënuar të braktisë marrëveshjen bërthamore të Iranit, duke ndërmarrë një shqyrtim 90-ditor të politikave të tij ndaj Teheranit. Dy javë më parë, Kongresi i Shteteve të Bashkuara miratoi një projektligj  për sanksione kudndër Rusisë, Koresë së Veriut dhe Iranit, duke akuzuar Iranin për terrorizëm dhe përfshirje në luftërat rajonale. Irani mohon me forcë çdo përfshirje në terrorizëm dhe vetë është një nga viktimat kryesore të terrorizmit. Sanksionet e SHBA-së nuk synojnë vetëm Iranin, por edhe vende tjera duke përfshirë Kinën dhe BE-në, të cilët po zhvillojnë lidhje tregtare me Teheranin. Sanksionet e SHBA ndaj Moskës, Phenianit dhe Teheranit janë kritikuar ashpër nga fuqitë evropiane si Gjermania dhe Franca, ku kanë kërcënuar të ndërmarrin sanksione hakmarrëse kundër Shteteve të Bashkuara. Ndërsa Irani përfundon marrëveshjet miliarda dollarëshe me firmat evropiane, duke përfshirë Volksëagen të Gjermanisë dhe Ferrovie dello Stato të Italisë, kryeqyteti francez po lëviz në mënyrë agresive në Iran. Kjo përfshin kompanitë automobilistike të Francës, të cilat janë të interesuara për të rritur shitjet mes krizës ekonomike në Evropë, shkruan Iran Daily. Të hënën, Irani dhe prodhuesi francez i makinave Renault nënshkruan një marrëveshje prej 660 milionë euro për të prodhuar 150,000 makina në vit. Renault synon të dyfishojë pjesën e tregut në 20 përqind të tregut të automobilave iranian deri në vitin 2020. Irani prodhon rreth 1,350,000 automjete në vit dhe shpreson të prodhojë 3 milionë në vit deri në vitin 2025. Me marrëveshjen e re, Renault pret të shtojë 150,000 automjete në vit. Marrëveshja e Renault vjen pasi një firmë tjetër franceze, ‘PSA Peugeot Citroën’, e cila ka 35 për qind të tregut iranian, nënshkroi një marrëveshje vitin e kaluar për të hapur një fabrikë që prodhon 200,000 automjete çdo vit. Peugeot ishte një prodhues i madh në Iran para se të vendoseshin sanksionet. PSA shmangi vetëm një rënie të shitjeve të përgjithshme globale vitin e kaluar për shkak të rritjes së shitjeve në Iran. Muajin e kaluar, ‘Total’ i Francës dhe Korporata Kombëtare e Korpusit të Kinës (CNPC) nënshkruan një kontratë 20-vjeçare me 4.9 miliardë dollarë me Petropars të Iranit për të investuar në fushën e gazit në Parsin jugor, që është i ndarë mes ujërave iraniane dhe Katarit. Me një investim fillestar prej $ 1 miliard, Total do të ketë një aksion 50.1 për qind, CNPC dhe Petropars do të zotërojnë përkatësisht 30 dhe 19.9 përqind. Patrick Pouyanné, drejtor i CEO e quajti rastin “historik” dhe inkurajoi kompani të tjera për të investuar në Iran. “Ne nuk jemi një organizatë politike, por shpresoj se kjo marrëveshje do të inkurajojë kompani të tjera për të ardhur në Iran, sepse zhvillimi ekonomik është gjithashtu një mënyrë për të ndërtuar paqen”, tha ai për AFP. “Ne jemi këtu për të ndërtuar ura, jo mure”. Total po punon për të anashkaluar sanksionet e SHBA, duke caktuar një oficer të pajtueshmërisë për të siguruar që nuk është në shënjestër nga Uashingtoni – si në vitin 2014, kur SHBA vendosi një gjobë prej 9 miliardë dollarësh në bankën më të madhe të Francës, BNP-Paribas, për shkeljen e sanksioneve. Ministri i naftës i Iranit Bizhan Namadar Zanganeh tha se industria e naftës iraniane ka nevojë për rreth 200 miliardë dollarë investime gjatë pesë viteve të ardhshme.

Advertisements