Breaking News

5 persona të vdekur nga rrëzimi i avioni në Bosnjë dhe Hercegovinë

Pesë persona kanë humbur jetën nga rrëzimi i një avioni në afërsi të qytetit Mostar në Bosnjë dhe Hercegovinë që ndodhi ditën e shtunë.

Agjencia e lajmeve IRNA njoftoi se autoritetet boshnjake të policisë kanë konfirmuar se si pasojë e këtij aksidenti, ka humbur jetën piloti i avionit, një burrë dhe 3 persona të mitur. Mediat boshnjake kanë njoftuar se ky avion i lehtë është rrëzuar në rajonin  Jasenica afër qytetit Mosta dhe ekipet emergjente menjëherë kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

 

Advertisements