Breaking News

Zarif takohet me kryeministrin e Greqisë

Ministri i punëve të jashtme të Republikës Islamike të Iranit të dielën në mbrëmje është takuar me Aleksis Tsipras, kryeministrin e Greqisë.

Muhamed Xhavad Zarif i cili ka shkuar në Athinë për të marrë pjesë në takimin e dhjetë civilizimeve të lashta të botës dhe për tu takuar me funksionarët grekë, dje në mbrëmje ka zhvilluar edhe takime të ndara me homologët e tij kinez dhe grek Vang Ji dhe Nikos Kuxhias.  Në këto takime janë diskutuar çështje rajonale dhe ndërkombëtare.

 

Advertisements