Breaking News

Mbi 50 të vrarë dhe të plagosur nga shpërthimi në Bagdad

Një autobombë shpërtheu në një postbllok në jug të Bagdadit duke shkaktuar të paktën 10 të vrarë dhe 40 të plagosur.

Siç njofton agjencia e lajmeve Fars, një sulmues kamikaz shpërtheu një kamion me karburant në këtë postbllok, ndërsa burimet spitalore irakiane kanë njoftuar për 15 të vdekur dhe 45 të plagosur. Deri tani asnjë grup nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë për këtë sulm, por mendohet se ky sulm terrorist është vepër e ISIS.

 

Advertisements